пʼятниця, 9 травня 2014 р.

Як побороти страх при торгівлі на форекс

 
Під час роботи над різними статтями з аналізу входу в ринок, я задумався про таке явище як страх в трейдингу форекс. Тому у даній статті, я поставив собі за мету розповісти про всіляких складових переживань під час роботи на ринку: чому одні бояться торгувати, а інші щосили грають з вогнем і перемагають. Дана стаття швидше буде корисна саме початківцям трейдерам форекс.
 

Страх - перешкода обдуманим рішення

 
Створення постійного джерела додаткового доходу є вельми вигідним справою, а валютний ринок є головним претендентом на роль цього самого джерела. При цьому потрібно вміти грамотно розпоряджатися фінансами, вміти інвестувати.

З першого погляду, здається, що інвестування є досить легким і прибутковою справою, але, як показує практика, при декількох збиткових угодах трейдер все частіше починає замислюватися про «легкість» цієї справи. Спілкуючись зі знайомими трейдерами, я прийшов до висновку, що є деякі речі, яких вони бояться.

Всі ми з дитинства знаємо, що побороти свої страхи дуже складно. Але як не крути, саме це психологічне явище створено захищати нас від необдуманих дій. Однак на фінансових ринках страх скоріше заважає приймати розумні рішення. 
 
Отже, який же страх може відчувати трейдер під час торгівлі:

- Страх втратити всі заощадження, залишитися в боргах і стати жебраком;
- Страх втрати авторитету і поваги серед друзів і колег;
- Страх бути критикованным близькими і рідними.

Як відомо, страх, випробовуваний відразу в декількох напрямках, зовсім не те, що страх з якоїсь однієї причини. Чим більше приводів для переживання, тим важче з ним боротися і тим сильніше він заважає жити, діяти, і, зокрема, займатися трейдингом. Якщо людина змогла самостійно подолати свої страхи, то його можна вважати сильним, і мало того, він буде на голову вище серед свого оточення, оскільки йому буде простіше добиватися поставлених цілей.

Найпоширенішою причиною страху серед трейдерів є втрата грошей, за якими вони, власне, і прийшли на ринок. Кожен робить угоди, кожен хоче одержати вигоду, але сухими з цього океану зльоту і падінь вдається вийти далеко не всім.

Вченим вдалося підрахувати, що страх зростає при вчиненні збиткових угод і зменшується при вчиненні прибуткових угод, що в принципі є очевидним. Ті, хто програли, починають кричати, що трейдинг - це чергове «нечисте діло», в той час як успішні трейдери продовжують тихо і скромно отримувати прибуток. Успішні трейдери теж відчувають страх, але головна їх відмінність від збиткових біржовиків в тому, що при будь-якому результаті справи, вони вірять в себе.

Мінімізуємо свої страхи наступними методами:

 1. Торгівлю ведемо на папері - спостерігаємо на ринку. Лише при регулярному аналізі будь-якої угоди, можна знизити стан страху, тому що ви самі будете себе психологічно готувати не лише до поразки, але і до виграшу

2. Інвестуємо на ринок тільки незначну суму, яка за значенням всіх втрат була б не дуже велика, а при успішній операції ви б могли захоплюватися вашими досягненнями. Як приклад, можна покласти на рахунок таку суму, яку ви заробляєте орієнтовно в місяць. Така сума суттєво не вдарить вам по кишені, але стане мотивацією для роботи і дослідження ринку і дасть вам істотну впевненість, а вона знижує страх.

3. Навчання також може допомогти у зниженні вашого страху. Так, безпосередньо знання допомагають здійснювати вдалі угоди, так як підвищують ваш рівень у торгівлі, тому вчитися і ще раз вчитися...

4. Спілкування з успішними трейдерами. Наше оточення дуже сильно впливає на нас вплив.

Цього списку достатньо, щоб впоратися зі своїм страхом на початковій щаблі. Важливо покласти основу в боротьбі з ним, і тоді все пройде само собою, а ви відчуєте себе перспективним та успішним трейдером.

Немає коментарів: