субота, 24 травня 2014 р.

Бізнес на фотозйомці: як заробити на фотографіях?


Яким чином можна заробити гроші, маючи на руках цифровий фотоапарат і доступ до безлімітного інтернет-з'єднання?


На якісні і цікаві фотографії існує чималий комерційний попит, і цей попит, багато в чому, визначається активною діяльністю видавництв всіх biz_fotoмастей. Будь-видавнича компанія має потребу в ілюструванні видаваного їй матеріалу.

Поява інтернету сильно змінило існуючий уклад їхнього бізнесу, і якщо раніше для придбання ілюстрацій треба було постійно зв'язуватися, і вести переговори з фотобанками, то тепер для цього достатньо відвідати спеціальні сайти - сучасний аналог фотобанків старого зразка, в чиїх архівах зберігаються десятки тисяч унікальних робіт, які цілодобово продають відповідний товар в максимально зручній і доступній формі. Всі фотографії на подібних хостингах викладаються стараннями безлічі реєструються в них фотографів.

Якщо фото, розміщене у фотобанку, зацікавить покупця, зовсім необов'язково представляє видавництво, то він може вільно придбати її за фіксовану ціну. Умови купівлі-продажу фотографії можуть відрізнятися від випадку до випадку, але найчастіше сайти користуються повсюдно поширеним форматом Royalty Free, при якому купується не конкретно фотографія, а лише право на її використання.

Це означає, що фотографія може багаторазово продаватися різним клієнтам, і авторське право на неї завжди залишається за первинним власником. Один раз виклавши свою роботу в сховище фотобанку, фотограф буде заробляти відсотки з її продажу як мінімум, поки існуватиме сайт, а в потенціалі - до самої своєї смерті. До того ж, немає ніяких правил, що забороняють викладати одну і ту ж фотографію в декількох фотобанках відразу, і тим самим, множити свою вигоду. Які найбільші фотобанки інтернету? Розглянемо уважніше.

 I - Shutterstock.com. Вважається одним з найбільших та найпрестижніших і найбільш професійних у своїй сфері. В порівнянні з іншими конкурентами, дає найвищі гарантії на хороший заробіток, проте реєстрація на ньому не обійдеться без клопоту. Тут треба обов'язково засвідчити свою особу, виклавши копію закордонного паспорта, або, хоча б водійських прав. Перевірка віднімає два дні. Після, адміністрація влаштовує фотографу тест. Якщо з 10 прикладів його робіт менше 7 визнають задовільними, то в реєстрації буде відмовлено. Повторну заявку можна робити скільки завгодно разів, але не частіше, ніж один місяць. Тепер про норми якості - Фотографія не повинна мати дозвіл менше, ніж в 4 Mpx. Для активних користувачів, регулярно продають свої роботи, умови м'якше - 2,5 Mpx. Кількість завантажуваних фотографій не має ліміту, крім згаданих обмежень за якістю. Допускаються дозволу - jpg, eps. Умови оплати - 25 центів від одного скачування фотографії, але коли постійна прибуток фотографа переростає за 500$, плата збільшується до 30 центів за скачування. Сайт співпрацює з системами Moneybookers і Paypal. Виводити гроші можна тільки через них, і після того як, в гаманці набереться більше 75$. Альтернатива - гроші можуть бути надіслані поштою, але в сумі не менше, ніж 300$.

 II - Istockphoto.com 2) Другий по прибутковості фотобанк в інтернеті. Тут умови трохи м'якше, присутній російськомовний інтерфейс. Мінімально допустима роздільна здатність фотографій - 1200х1600 px, а формат - виключно jpg. Максимум фоток, які можна загрузити - 100 файлів за добу. Перед реєстрацією на сайті, до прочитання буде представлена інструкція з правилами користування його послугами. Прокрутити інструкцію просто так не вийде, тому що другим кроком у реєстрації є невеличка вікторина з питаннями, перевіряючими новачка на знання теми, з якої він щойно ознайомився. Третім кроком, треба викласти копію юридичної посвідчення, і три фотографії - прикладу. Заявка розглядається протягом півмісяця. Адміністрація попросить вас повторити завантаження фотографій через три дні після перевірки, якщо вважатиме перші викладені приклади недостатньо хорошими. Виплати за скачування звичайним користувачам складають 20% від ціни фотографії, яка може коливатися від 1$ до 40$. Для професійних фотографів вони піднімаються до 40%. Виводяться гроші через Paypal, Payoneer, або Moneybookers. Тут також є варіант з посилкою чека, але мінімальний грошовий поріг дорівнює 100 доларам.

III - Dreamstime.com Цілком пристойний фотобанк, адміністрація якого не примушує реєструється познайомити її зі своєю особистістю. Тут приймаються до зберігання будь-які фотографії не менше 3 Mpx. Ліміт загрузог - 100 файлів за добу. Умови оплати - половина суми виручки з продажу фото. Готівку можна знімати з гаманцем на Moneybookers, а також Paypal. Практикується і відправка чеків, але надсилається чек повинен надавати суму від 100$ і вище.

IV - Stockxpert.com Середній фотобанк, який запитує з новачків оціночну добірку з п'яти робіт будь-якої тематики. Щоб здійснити реєстрацію, досить подолати цю перевірку. В разі невдачі, спробувати щастя можна не раніше ніж через повний місяць. В цілому, все просто і ясно. Фотки не повинні бути менше 800х600 px, і зроблені у форматі jpg. Платять тут 50%, зі скачування. Гроші з рахунку знімаються тільки через Moneybookers і Paypal, і тільки якщо знімається не менше 50$ за раз. V - Fotolia.com Потреби ділитися копіями паспорта немає. Реєстрація проходить на льоту, інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і не викликає дискомфорт, але завантажуються фотографії мають бути не менше 2400х1600 px. Платять за фотографії по різному, в діапазоні 33-80% від вартості продажу фотографій. Відсоток збільшується з підвищенням заробітку на сайті. В питанні способів виведення грошей немає нічого нового, все ті ж Paypal і Moneybookers. Виводити можна після того, як на рахунку наберуться перші 50$.

Висилка чека, судячи з усього, не передбачена. VI - BigStockPhoto.com

Реєстрація на цьому сайті, у загальному-те, не має ніяких специфічних умов, крім необхідності проходження тесту на володіння елементарним англійською. Допускається завантаження фотографій не нижче порога в 800х800 px.

І тут не стали вводити інновацій - висновок через Paypal і Moneybookers. Передбачена і можливість висилки чека, але після заробітку на сайті понад 30 доларів. Зразки якісних фотографій ви можете подивитися на сайті http://паша.рф.

Тут представлені роботи професійного фотографа Павла Копытина. Крім того на цьому сайті можна почерпнути багато цікавої та пізнавальної інформації.

Немає коментарів: