неділя, 13 жовтня 2013 р.

Як заробити на Андроїд-додатках




Існують дві основні моделі заробітку на Андроїд-додатках:
- продавати платні програми (shareware)
- заробляти на безкоштовних програмах з рекламою (adware).

Нічого нового, в принципі.


Другий варіант здається менш вигідним, але водночас він має і більш низький поріг входження для тих, хто тільки вирішив зайнятися програмуванням під Андроїд - безкоштовним додатком простіше отримати в Маркеті більшу аудиторію, ніж комерційному.

Створення успішного комерційного додатки вимагає на порядок більше сил, часу і досвіду розробки. Тому далі коротко про заробіток саме на безкоштовних програмах.

1. Як заробляти на безкоштовних програмах?


Пишемо додаток, вставляємо в нього бібліотеку показу реклами від рекламодавця, а також пару рядків коду в потрібному Activity, викладаємо додаток - збираємо кліки і гроші на рахунку. При необхідності процес повторюється, поки прибуток не задовольнить розробника. Або поки не розчаруєтеся.

2. Який додаток Андроїд створювати?


Щоб заробити на додатку, воно повинно бути не просто функціональним або за потрібне, але перш за все популярним. Дуже популярним. Щоб отримати суттєві гроші з безкоштовних додатків, необхідно не менше 500 000 скачувань. Дурні популярні програми з точки зору заробляння грошей набагато більш вигідні функціональних і корисних, але мало кому потрібних програм (ті часто бувають потрібні лише обмеженій кількості людей, незважаючи на їх функціональність).

Добре йдуть прості розважальні додатки (якщо вони дійсно цікаві, інтерактивні і чимось відрізняються від конкурентів).

Зазвичай дійсно вдалі програми з'являються на світ з гармонійного поєднання цих тенденцій - потрібна функціональність + оригінальність + орієнтація на популярність.

3. Де взяти ідею Андроїд?


Варто робити не абстрактне «цікаве» додаток, а таке яке б вирішувало конкретну наявну проблему, з якою зіткнулися ви або ваші знайомі. Якщо говорити про розважальних програмах, то також можна перевірити реакцію і інтерес до додатка на собі і своїх знайомих.

В якості ідеї програми можна взяти успішну програму з іншого ОС - від айфона або Windows. Якщо програма дійсно має успіх, їй будуть раді і користувачі Андроїда. Можна взяти додаток конкурента і зробити його на свій лад, додавши унікальних функцій, поліпшивши юзабіліті, графіку і т.п.

Ще один варіант - якщо у вас є якийсь популярний контент (ваша книга, колекція якихось цікавих матеріалів на певну тему), їх можна оформити у вигляді Android-додатки і викласти на Маркет. Великих грошей таке додаток може і не принести, але це стане ще одним каналом поширення вашої інформації і невеликим джерелом доходу (якщо додаток потрібно людям, ви можете призначити за нього і невелику ціну).

Якщо ви вмієте гарно малювати, при невеликих навичках програмування можна зробити інтерактивне додаток-книгу на будь-яку тему, наприклад, для дітей, або красиві інтерактивні живі шпалери. Такі речі можна робити не зовсім безкоштовними, а робити обмежену безкоштовну демо-версію і продавати повну версію за невелику ціну.

Окрема тема для додатків - игрострой. Подивитися реальні приклади успішних і неуспішних додатків, а також прикинути цифри заробітку з них можна, наприклад, тут (народ викладає свої проекти з розповідями про них, в основному мова йде про флеш, але в тому числі і про іграх, портованих на Андроїд).

4. Наскільки це просто?


Ви можете почати пробувати свої сили навіть не маючи особливого досвіду в програмуванні конкретно на Java під Андроїд, певний результат буде вже через пару тижнів. Однак дуже швидких грошей очікувати не варто. На те, щоб почати заробляти гроші з Android-додатків доведеться витратити кілька місяців праці. З кожним новим додатком у вас буде все більше досвіду, програми будуть виходити більш якісні і, при виборі хороших ідей, популярнішим.

Створивши один додаток, можете відразу починати писати наступне. Так як Андроїд Маркет показує поруч з вашим додатком інші ваші додатки, вважайте що кожне попереднє додаток допомагає у розкрутці інших ваших програм, так що з часом кількість користувачів буде автоматично зростати, а разом з цим буде рости і ваш дохід.

5. Скільки можна заробити?


Все залежить від популярності програми. Якщо ціна кліка від 1 до 5 центів, користувачі клацають приблизно 1 раз на кожні 100-300 показів (коли як), то для того, щоб отримати близько $500 в місяць з програми, знадобиться близько 500 000 - 1 000 000 показів банерів. Досягти цього непросто, але можливо. Бувають і більш успішні випадки (при використанні додаткових форматів реклами, особливості програми тощо)

Взагалі на кількість кліків навіть при одному і тому ж кількості показів сильно впливає специфіка програми та передбачити результат тут важко. Навіть якщо ви отримуєте 15000 показів банера на день з AdMob в одному випадку це може приносити близько $50 в день, в іншому - $1 (просто користувачі можуть віддавати перевагу користуватися програмою, не особливо помічаючи банери в ній)

Популярно або немає додаток, можна зрозуміти досить швидко. Якщо ваш додаток генерує лише кілька центів - пару доларів в тиждень, не варто більше втрачати на нього час. З часом програма може стати більш популярним і поступово виправдати вкладені в його розробку час. У будь-якому випадку ви зможете повернутися до свого додатком і поліпшити його, якщо воно знайде свою аудиторію і стане популярним.

6. Якого провайдера реклами вибрати?


Раніше найкращим провайдером вважався AdMob - їх купив Google (а значить, при роботі з ними швидше за все не буде проблем з порушенням вимог показу реклами Google Play), вони платять вчасно, але ціна за клік у них нижче ніж у конкурентів, тому багато пішли від них до знову з'являються провайдерам.

На даний момент найбільш популярними є LeadBolt, SendDroid і AirPush. Багато користуються і рекомендують. Крім простих банерів вони пропонують нові формати реклами: спливаючі нотифікації в області сповіщень, іконки на робочому столі, спливаючі блоки. Грамотне використання цих засобів може підвищити віддачу від програми в 2-3 рази, неграмотне - збільшить кількість негативних оцінок вашого додатка або взагалі дасть привід заблокувати ваш аккаунт розробника з усіма додатками на Google Play.

Тому взагалі рекомендується вказувати в описі додатка в Маркеті, що програма використовує рекламу, і не зловживати показом спливаючих повідомлень.

7. Висновки


Власне, на цьому все. Якщо хочете вивчити більше інформації англійською, а також подивитися приклади простих програм, можете почитати блоги ось цього хлопця, а ще цього і цього. Вони розповідають про своїх додатках і цифрах заробітку з них (хоча останнім часом багато воліють не показувати цифри і свої програми, з метою захисту від копіювання).

Розробка додатків під Андроїд - це реальний спосіб отримання доходу, однак легких грошей тут немає: одержувані суми будуть пропорційні вашим роботи, досвіду роботи на цьому ринку, привабливості ідей для додатків і якості їх реалізації.

1 коментар:

Blogger сказав...
Адміністратор блогу видалив цей коментар.